Web Sitesinde Hosting Seçiminin Önemi

Piyasada hosting hizmeti sağlayan çok sayıda firma ve kendi sunucularının satışını yapan şahıslar mevcut. Kurumsal, yeni donanıma sahip, hızlı çözüm ve destek hizmeti veren bir hosting (yer sağlayıcı) ile çalışmak ilk önceliğiniz olmalı.

Hosting paketleri ve fiyatları hemen hemen birbirine yakındır. Çok uçuk fiyatlar istemeleri kaliteli oldukları anlamına gelmiyor. CMS açık kaynak ile çalışan wordpress, joomla, opencart vb. yazılımlart eklentiler ile çalışmakta ve hostinginizde bulunan işlemci donanımına çok yük yapmaktadır. Bu nedenle 2 çekirdekli, SSD (Yeni Yesil Hard Disk) disk'e sahip en yüksek IOPS değerlerine sahip bir hosting satın almanız sizin için yeterli olacaktır.

Birden çok web sitesi barındırmayı planlıyorsanız çok domain destekli olması ilertleyen yıllarda yapacağınız yeni web sitelerini barındırma masrafından sizi kurtaracaktır. Hosting hizmeti satın almadan önce  firma ile görüşüp bu özelliklerin teyitini yapmanızda fayda var. Zira yüksek hızlı ssd hosting sunucular diyerek hosting satan firmalar çok sayıda mevcut. Satın bir süre sonra yavaşlık gördüğünüzde almış olduğunuz standart hosting ssd barındırmıyor, ssd disk hostingler VDS,VPS sunucularda verilmektedir bile diyebilirler. Bu şekilde bir sorun isimtescil.net ile başıma gelmişti ve 10 yıllık bağımız bu nedenle kopmuştur.

Şuan Güzelhosting ile çalışmaktayım ve kendilerinden son derece memnunum.  Sizlerede tavsiye ederim.

Yorum Yaz